Jaka nazwa dla firmowej skrzynki pocztowej?

Świetne pytanie, które zadaje sobie duża część początkujących przedsiębiorców. Spotkałem wiele osób, które poświęcały sporo czasu na zastanawianie się co będzie najlepiej wyglądało. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Nazwy ogóle biuro, kontakt, info

Nie uwierzysz… ale nie ma to większego znaczenia 🙂 Dla Twojego odbiorcy to jaką wybierzesz nazwę dla ogólnej skrzynki nie gra żadnej roli. Jeśli podejrzewasz, że wyborem „lepszej” nazwy cos ugrasz to niestety – tak nie będzie. Skoro już to wiesz to moja mała podpowiedź – wybierz najkrótszą opcję i tyle. Swoją uwagę skup raczej na to w jaki sposób będziesz korzystać ze skrzynki i jakie masz plany rozwojowe. Zastanów się czy i jak w przyszłości chcesz dzielić z kimś obsługę mailowej pocztowy firmowej. To pytanie ma dla Ciebie znacznie ważniejszy wymiar strategiczny.

Skrzynka pocztowa imienna czy z nazwiskiem?

Skrzynka osobista to już znacznie ciekawszy temat. Nawet jeśli reprezentujesz bardzo małą działalność to z punktu widzenia wizerunkowego warto mieć taką skrzynkę. Osobista skrzynka z nazwiskiem, wzbudza u klientów większe zaufanie. Przyjmij standard zamieszczania w adresie pełnego imienia i nazwiska. Problematyczne są nazwiska dwuczłonowe lub bardzo długie imiona. Jeśli posiadasz dwuczłonowe nazwisko lub Twój pracownik takie posiada radziłbym jednak w nazwie maila użyć tylko pierwszego. Jeśli ktoś posiada imię składające się z wielu znaków rozważ np. użycie tylko pierwszej litery.

Pamiętaj, że osobisty adres mailowy może Ci się przydać do zamieszczenia na wizytówce. Nie przesadź z długością (dlatego m.in. warto wybierać możliwie krótkie domeny internetowe).

Przykłady formatów imiennych skrzynek pocztowych:

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wybór formatu dla imiennej skrzynki pocztowej jest bardzo prosty. Poniżej zamieszczam przykłady jak mogą wyglądać skrzynki w Twojej firmie:

Dla Jana Kowalskiego z firmy FirmaX adres:

  • jan.kolwaski@firmax.pl

Dla Małgorzaty Kowalskiej-Nowak z firmy FirmaX adres:

  • malgorzata.kowalska@firmax.pl

Dla Małgorzaty Kowalskiej-Nowak z firmy FirmaZdluganazwa adres:

  • m.kowalska@firmazdluganazwa.pl

To imienna czy firmowa? A może obie?

Wszystko zależy od Twoich planów rozwojowych. W dniu otwarcia małej jednoosobowej firmy najczęściej wystarczy jedna ale już po krótkim czasie może okazać się, że jednak potrzebujesz większej ilości skrzynek.

Moim zdaniem nie zależnie od skali działalności, minimum to skrzynka ogólna oraz imienna. Tak, tak – nawet przy jednoosobowej działalności.

O tym ile skrzynek możesz potrzebować w przyszłości i jak od początku dobrze zaplanować pracę z firmową pocztą przygotowałem następną publikację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *