Stopka (sygnatura, podpis) w firmowej poczcie

Mając już otwarte firmowe skrzynki pocztowe warto zadbać o ustawienie w nich stałych podpisów. Stopki nazywane też sygnaturami to stałe elementy dodawane na koniec każdej wysyłanej wiadomości.

Dzięki stopce możesz dołożyć kolejną cegiełkę do budowy wizerunku solidnej nowoczesnej firmy. Firmowa stopka nie tylko wygląda dobrze ale również niesie ze sobą ważne informacje.

Standardy stopek firmowych

W stopce powinien bezwzględnie pokazać się „podpis” osoby obsługującej skrzynkę oraz pozdrowienie. Podpisywanie się imieniem i nazwiskiem pod wiadomościami jest mile widziane przez odbiorców.

Dobrze jest również w pierwszej kolejności zawierać w stopce alternatywne dostępne formy kontaktu z daną osobą – jeśli takie istnieją. Mam tu na myśli, telefon komórkowy, telefon na biurko czy np. link do profilu w branżowym portalu społecznościowym. Warto też w drugiej kolejności dodać kontakt ogólny czyli np. inna skrzynka firmowa czy ogólny numer kontaktowy do biura/sklepu. Każdy podany kontakt powinien być opisany.

W można zawrzeć również podstawowe informacje dotyczące działania firmy oraz godzin dostępności. Adres biura, godziny otwarcia w firmy, preferowany sposób kontaktu.

Dobrze również zamieścić w stopce małe logo firmy. Przykłady i inspiracje dla stopek firmowych będę publikował w oddzielnym wpisie.

Projektując stopkę firmową zadbaj żeby była minimalistyczna i bardzo konkretna. Opracuj jeden wzór z którego skorzystają wszyscy używający skrzynek firmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *